گروه مشاوران سحاب

سازمان‌‌ها برای اینکه تصمیم‌های بیشتری را به صورت داده‌محور بگیرند به تحول نیاز دارند؛ تحولی که احتمالا همین الان هم آن را بی‌آنکه بدانند آغاز کرده‌اند. این تحول نه تنها تحولی فنی و فناورانه که تحولی مدیریتی است که ریشه در اعماق فرهنگ سازمان دارد. 

ما در گروه مشاوران به سازمان‌ها کمک می‌کنیم این تحول را سریع‌تر و بهینه‌تر تجربه کنند. گروه مشاوران سحاب، ترکیبی از مشاوران برجسته مدیریت و تحول سازمانی، متخصصان علوم داده و کارشناسان آشنا به صنایع هدف است. این ترکیب متخصصان شناخت عمیقی از ابعاد مسائل سازمان‌ها و توان تدوین راه‌حل‌های داده‌محور برای این مسائل را فراهم می‌کند.

رویکرد ما در ابتدای ارائه این راه‌حل‌ها ایجاد یک بهبود سریع در سازمان است. این بهبود سریع انگیزه و اعتماد به نتایج برنامه‌ تحول داده‌محوری را افزایش می‌دهد.

تصمیم گیری داده‌محور چیست؟

تصمیم‌گیری داده‌محور یعنی تصمیم‌های استراتژیک سازمان به جای استفاده از شهود و تشخیص افراد، بر مبنای داده گرفته می‌شود. 

شما با تصمیم‌گیری داده‌محور یک منبع ارزش جدید به منابع سازمانتان اضافه می‌کنید. در واقع با استفاده از داده‌، شما از چیزی ارزش خلق می‌کنید که در سازمانتان وجود داشته ولی تاکنون از آن به درستی استفاده نمی‌کرده‌اید. بهره‌گیری از داده‌ در تصمیم‌گیری توان مدیران برای گرفتن تصمیمات درست را در مقیاس وسیعی افزایش می‌دهد. مدیران سازمان‌های داده‌محور با کمک داده در هر لحظه بهترین تصمیم‌ها را می‌گیرند و بیشترین ارزش را می‌آفرینند. به همین جهت است که سازمان‌های داده‌محور به سرعت از رقبایشان پیشی می‌گیرند.

خدمات مشاوره

مشاوره راهبری سازمان به سوی داده‌محوری

گروه مشاوران سحاب با گستره‌ای از تخصص‌های مرتبط سازمان‌ها را در تمامی مراحل بلوغ داده‌مح وری همراهی می‌کند. ما در مراحل مختلف اتخاذ راهبردها، طراحی فرایندها، آماده‌سازی زیرساخت‌ها،‌امنیت اطلاعات، تحول فرهنگ سازمانی و اتوماسیون داده‌محور در کنار شما خواهیم بود.


مشاوره جمع‌آوری داده

داده عنصر اصلی داده‌محوری است. سازمان‌های داده‌محور می‌بایست داده‌هایشان را به صورت مداوم ارزیابی و پایش کنند. آن‌ها همچنین باید بتوانند با اتصال داده‌های بیرون از سازمان به منابع داده‌ آن‌ها را غنی‌تر کنند. ما با ارزیابی زیرساخت‌ها و مشاوره در جهت بهبود آن‌ها، مشاوره در جهت بهبود وضعیت داده‌های داخل سازمان و ارزیابی و طراحی فرایندهای لازم برای دسترسی به داده‌های خارج از سازمان به شما کمک می‌کنیم.

مشاوره تحلیل گزارش‌ها و داشبوردها

برای استفاده در تصمیم‌گیری داده‌محور، لازم است داده به گزارش و تحلیل تبدیل شود. این گزارش‌ها و تحلیل‌ها تنها توصیفی نیستند و با بلوغ داده‌محوری در سازمان باید به سمت تحلیل‌های پیچیده‌تر و عمیق‌تر از جنس پیش‌بینی، تشخیص و تجویز بروند. ما با شناخت دقیق از نیازها و داده‌های در دسترس سازمان‌ها، با مشاوره در زمینه طراحی و انتخاب زیرساخت‌های مورد نیاز و ارائه راهکارهای تحلیل پیشرفته در کنار سازمان‌ها خواهیم بود.

مشاوره تحلیل بازار و مشتری

در بسیاری از سازمان‌ها، بخش بازاریابی و فروش بهترین نقطه برای ورود به داده‌محوری است. سازمان‌ها با استفاده از داده مشتریان می‌توانند هزینه‌های بازاریابی‌شان را بهینه کنند. گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها برای تصمیم‌گیری داده‌محور در حوزه بازاریابی و فروش، آماده‌سازی زیرساخت‌های داده‌محوری، تقویت فرهنگ سازمانی‌داده‌محور و توسعه راهکارهای داده‌محور در بازاریابی و فروش مشاوره می‌دهد.


مشاوره تحلیل و به کا‌رگیری داده‌ها

‍استفاده از داده و خلق ارزش از آن در سازمان‌ نیاز به حضور نیروهای حرفه‌ای و متخصص دارد. این نیروها هم در بخش فنی و هم در بخش کسب‌وکار به سازمان کمک می‌کنند. ما در گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها کمک می‌کنیم در هر مرحله از داده‌محوری، تیم‌های قوی و حرفه‌ای در زمینه داده بسازند و این تیم‌ها را در جاهای درستی از سازمان به کار بگیرند. در کنار این‌ها کمک می‌کنیم تا دانش و تخصص داده در کل سطوح سازمان شام افزایش پیدا کند.

مشاوره توسعه آزمایشگاه ارزش‌آفرینی از داده و نوآوری مبتنی بر داده

برای تعیین مسیر درست بلوغ داده‌محوری در سازمان‌، همیشه به آزمایش نیاز داریم. آزمایشگاه ارزش‌افرینی از داده، فضایی است که تیم‌ متخصص داده در تعامل با بدنه سازمان فرصت‌های ارزش‌آفرینی را پیدا می‌کند و توسعه می‌دهد. ما در گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها کمک می‌کنیم این فضا را ایجاد کنند و زیرساخت‌ها و فرهنگ متناسب آن را در سازمان فراهم کنند. در نهایت به سازمان‌ها کمک می‌کنیم با استفاده از یافته‌های این آزمایش‌ها نوآوری مبتنی بر داده ایجاد کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟

گروه مشاوران سحاب چه کمکی به سازمان شما می‌کند؟

از طریق دکمه زیر می‌توانید اطلاعات بیشتر در این رابطه به دست آورید.