گروه مشاوران سحاب

گروه مشاوران سحاب

مشاوره‌ تصمیم‌گیری داده‌محور

سازمان‌‌ها برای اینکه تصمیم‌های بیشتری را به صورت داده‌محور بگیرند به تحول نیاز دارند؛ تحولی که احتمالاً همین الان هم آن را بی‌آنکه بدانند آغاز کرده‌اند. این تحول نه تنها تحولی فنی و فناورانه که تحولی مدیریتی است که ریشه در اعماق فرهنگ سازمان دارد. ما در گروه مشاوران به سازمان‌ها کمک می‌کنیم این تحول را سریع‌تر و بهینه‌تر تجربه کنند.

درخواست جلسه
تصمیم گیری داده محور چیست؟

تصمیم گیری داده محور چیست؟

تصمیم‌گیری داده‌محور یعنی تصمیم‌های استراتژیک سازمان به جای استفاده از شهود و تشخیص افراد، بر مبنای داده گرفته شود. بهره‌گیری از داده‌ در تصمیم‌گیری توان مدیران برای گرفتن تصمیمات درست را در مقیاس وسیعی افزایش می‌دهد. شما با تصمیم‌گیری داده‌محور یک منبع ارزش جدید به منابع سازمانتان اضافه می‌کنید. در واقع با استفاده از داده‌، شما از چیزی ارزش خلق می‌کنید که در سازمانتان وجود داشته ولی تاکنون از آن به درستی استفاده نمی‌کرده‌اید. در کنار این موضوع مدیران سازمان‌های داده‌محور با کمک داده در هر لحظه بهترین تصمیم‌ها را می‌گیرند و بیشترین ارزش را می‌آفرینند. به همین جهت است که سازمان‌های داده‌محور به سرعت از رقبایشان پیشی می‌گیرند.

گروه مشاوران سحاب چه کمکی به شما می کند ؟

یک بهبود سریع

گروه مشاوران سحاب، ترکیبی از مشاوران برجسته مدیریت و تحول سازمانی، متخصصان علوم داده و کارشناسان آشنا به صنایع هدف است. این ترکیب متخصصان شناخت عمیق از ابعاد مسائل سازمان‌ها و توان تدوین راه‌حل‌های داده‌محور برای این مسائل را فراهم می‌کند. رویکرد ما در ابتدای ارائه این راه‌حل‌ها ایجاد یک بهبود سریع در سازمان است. این بهبود سریع انگیزه و اعتماد به نتایج برنامه‌ تحول داده‌محوری را افزایش می‌دهد.

ارزیابی بلوغ داده محوری

خدمات گروه مشاوران سحاب

گروه مشاوران سحاب با خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به کسب‌وکارها در مسیر داده‌محوری کمک می‌کند.

خدمات مشاوره

راهبری سازمانی به سوی داده محوری

مشاوره راهبری سازمانی به سوی داده محوری

گروه مشاوران سحاب با گستره‌ای از تخصص‌های مرتبط سازمان‌ها را در تمامی مراحل بلوغ داده‌محوری همراهی می‌کند. ما در مراحل مختلف اتخاذ راهبردها، طراحی فرایندها، آماده‌سازی زیرساخت‌ها،‌امنیت اطلاعات، تحول فرهنگ سازمانی و اتوماسیون داده‌محور در کنار شما خواهیم بود.

جمع آوری داده

مشاوره جمع آوری داده

داده عنصر اصلی داده‌محوری است. سازمان‌های داده‌محور می‌بایست داده‌هایشان را به صورت مداوم ارزیابی و پایش کنند. آن‌ها همچنین باید بتوانند با اتصال داده‌های بیرون از سازمان به منابع داده‌ آن‌ها را غنی‌تر کنند. ما با ارزیابی زیرساخت‌ها و مشاوره در جهت بهبود آن‌ها، مشاوره در جهت بهبود وضعیت داده‌های داخل سازمان و ارزیابی و طراحی فرایندهای لازم برای دسترسی به داده‌های خارج از سازمان به شما کمک می‌کنیم.

تحلیل گزارش‌ها و داشبوردها

مشاوره تحلیل گزارش‌ها و داشبوردها

برای استفاده در تصمیم‌گیری داده‌محور، لازم است داده به گزارش و تحلیل تبدیل شود. این گزارش‌ها و تحلیل‌ها تنها توصیفی نیستند و با بلوغ داده‌محوری در سازمان باید به سمت تحلیل‌های پیچیده‌تر و عمیق‌تر از جنس پیش‌بینی، تشخیص و تجویز بروند. ما با شناخت دقیق از نیازها و داده‌های در دسترس سازمان‌ها، با مشاوره در زمینه طراحی و انتخاب زیرساخت‌های مورد نیاز و ارائه راهکارهای تحلیل پیشرفته در کنار سازمان‌ها خواهیم بود.

تحلیل بازار و مشتری

مشاوره تحلیل بازار و مشتری

در بسیاری از سازمان‌ها، بخش بازاریابی و فروش بهترین نقطه برای ورود به داده‌محوری است. سازمان‌ها با استفاده از داده مشتریان می‌توانند هزینه‌های بازاریابی‌شان را بهینه کنند. گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها برای تصمیم‌گیری داده‌محور در حوزه بازاریابی و فروش، آماده‌سازی زیرساخت‌های داده‌محوری، تقویت فرهنگ سازمانی‌داده‌محور و توسعه راهکارهای داده‌محور در بازاریابی و فروش مشاوره می‌دهد.

تحلیل و به کا‌رگیری داده‌ها

مشاوره تحلیل و به کا‌رگیری داده‌ها

استفاده از داده و خلق ارزش از آن در سازمان‌ نیاز به حضور نیروهای حرفه‌ای و متخصص دارد. این نیروها هم در بخش فنی و هم در بخش کسب‌وکار به سازمان کمک می‌کنند. ما در گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها کمک می‌کنیم در هر مرحله از داده‌محوری، تیم‌های قوی و حرفه‌ای در زمینه داده بسازند و این تیم‌ها را در جاهای درستی از سازمان به کار بگیرند. در کنار این‌ها کمک می‌کنیم تا دانش و تخصص داده در کل سطوح سازمان شما افزایش پیدا کند.

توسعه آزمایشگاه ارزش‌آفرینی و نوآوری داده‌محور

مشاوره توسعه آزمایشگاه ارزش‌آفرینی از داده و نوآوری مبتنی بر داده

برای تعیین مسیر درست بلوغ داده‌محوری در سازمان‌، همیشه به آزمایش نیاز داریم. آزمایشگاه ارزش‌آفرینی از داده، فضایی است که تیم‌ متخصص داده در تعامل با بدنه سازمان فرصت‌های ارزش‌آفرینی را پیدا می‌کند و توسعه می‌دهد. ما در گروه مشاوران سحاب به سازمان‌ها کمک می‌کنیم این فضا را ایجاد کنند و زیرساخت‌ها و فرهنگ متناسب آن را در سازمان فراهم کنند. در نهایت به سازمان‌ها کمک می‌کنیم با استفاده از یافته‌های این آزمایش‌ها نوآوری مبتنی بر داده ایجاد کنند.

خدمات آموزشی

خدمات آموزش مدیریتی گروه مشاوران سحاب

آموزش‌های مدیریتی

سازمان‌ها برای رشد در مسیر بلوغ داده‌محوری و پیاده‌سازی تصمیم‌گیری داده‌محور، به مدیرانی نیاز دارند که اهمیت و شیوه کاربرد داده در سازمان را بشناسند. مدیران باید داده‌محوری را به خوبی بشناسند و کاربردهای آن در سازمانشان را پیدا کنند. آن‌ها باید همچنین مسیرهای پیش‌روی سازمانشان در داده‌محوری را شناسایی و تعریف کنند.

گروه مشاوران سحاب، همه آنچه که مدیران در این مسیر نیاز دارند بدانند را در قالب چندین دوره آموزشی تدوین کرده است. این دوره‌های آموزشی بر اساس نیازهای سازمان شما طراحی و تدوین می‌شوند. بهره‌گیری از منابع متنوع و معتبر در حوزه داده‌محوری و استفاده از همکاری بهترین اساتید و متخصصان حوزه داده، مهمترین ویژگی‌های این دوره‌های آموزشی است. روش برگزاری این دوره‌ها مبتنی بر واکنش‌های فردی و جمعی مدیران سازمان و مبتنی بر تجربه‌های واقعی در سازمان است.

خدمات آموزش‌های فنی گروه مشاوران سحاب

آموزش‌های فنی

یک تیم داده موفق در سازمان‌ از سه تخصص اصلی تشکیل می‌شود: مهندسان داده، دانشمندان علوم داده و متخصصان کسب‌وکار. علاوه بر تعامل بین این تخصص‌ها، مهارت‌های فنی و تسلط این تیم‌ها بر ابزارهای تحلیلی مورد نیاز، شرط موفقیت سازمان‌های داده‌محور است.

گروه مشاوران سحاب با طراحی دوره‌های فنی، متناسب با نیاز سازمان‌ها، به آن‌ها کمک می‌کند تا تیم‌های داده خود را به مهارت‌های مورد نیاز، مجهز کنند. 

با تکیه بر تجربه سحاب‌ به عنوان یک سازمان نوآور و پیشرو در زمینه علوم داده، این دوره‌ها به وسیله بهترین متخصصان علوم داده در ایران برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند.

مشتریان گروه مشاوران سحاب

درخواست جلسه

به منظور تنظیم جلسه مشاوره، درخواست خود را ثبت کنید

فرم دمو

درخواست جلسه مشاوره