نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی

Fraud Detection and AML Software

نرم‌افزارهای مبارزه با پولشویی با مدل‌سازی الگوهای رفتاری کارکنان و مشتریان بانک و شناسایی انحراف آن‌ها از قوانین و مقررات رگولاتور و آیین‌نامه‌های داخلی یک سپر قابل اطمینان در مقابل الگوهای پیچیده رفتاری و تخلفات سازمان‌یافته است.

درخواست مشاوره

نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی چیست؟

نرم‌افزارهای مبارزه با پولشویی با مدل‌سازی الگوهای رفتاری کارکنان و مشتریان بانک و شناسایی انحراف آن‌ها از قوانین و مقررات رگولاتور و آیین‌نامه‌های داخلی یک سپر قابل اطمینان در مقابل الگوهای پیچیده رفتاری و تخلفات سازمان‌یافته است. به بیان دیگر بهره‌مندی از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سبب می‌شود که علاوه‌بر سهولت و رعایت تمامی قوانین و آیین‌نامه‌های ارائه شده از جانب نهادهای رگولاتوری، هزینه‌های ناشی از جریمه رگولاتور نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. لازم به ذکر است که هزینه‌های ناشی از عدم انطباق با رگولاتوری صرفا محدود به جرایم نقدی نیست، بلکه هزینه‌ای که موسسات مالی و اعتباری بابت خسارت و لطمه‌ی وارده به برندینگ و اعتبار خود می‌پردازند نیز قابل توجه است. چرا که از دست دادن اعتبار منجر به تحمل هزینه گزاف سلب اعتماد اجتماعی و متعاقبا ریزش مشتریان بانکی خواهد شد.

مزایای نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی

رصد و تحت نظر داشتن میلیون‌ها تراکنش در لحظه

رصد و تحت نظر داشتن میلیون‌ها تراکنش در لحظه

شناسایی تقلب و جلوگیری از زیان مالی سازمان

شناسایی تقلب و جلوگیری از زیان مالی سازمان

افزایش شفافیت در سازمان

افزایش شفافیت در سازمان

کاهش ریسک و خطرات غیرقابل پیش‌بینی

کاهش ریسک و خطرات غیرقابل پیش‌بینی

افزایش درآمد و سرعت رشد و توسعه سازمان

افزایش درآمد و سرعت رشد و توسعه سازمان

نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی مناسب چه کسب و کارهایی است؟

بانکی

بانکی

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

ویژگی‌های نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی

مدیریت دسترسی

با استفاده از این قابلیت سطوح دسترسی مختلفی برای کاربران تعریف می‌شود و اجازه دسترسی کامل به کاربران غیرمجاز داده نمی‌شود.

نظارت بر فعالیت

فعالیت‌های مختلف کاربران نظیر؛ تاریخچه تراکنش‌ها، مکان، اعتبارسنجی آدرس IP، تعداد پرداخت‌های انجام شده با یک کارت و ... رصد و به صورت زنده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تایید معاملات مالی

تمام تراکنش‌ها پیش از نهایی نهایی شدن مورد بررسی کامل قرار می‌گیرند و در صورت انطباق با مقررات جهانی/ایالتی و سیاست‌های شرکت مورد تایید قرار می‌گیرند و انجام می‌شوند.

جلوگیری از تقلب در پرداخت

با استفاده از این قابلیت، سامانه با ارزیابی ریسک احتمالی هر تراکنش، از تقلب‌هایی نظیر، تراکنش‌های غیرمجازی از طریق حساب‌های مشکوک، تقلب در بازپرداخت و تقلب فروشندگاه جلوگیری می‌کند.

شناسایی ناهنجاری‌ها

سامانه با استفاده از مدل‌سازی و تکنولوژی‌های نظیر هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشین، داده‌ها، رویدادها و اتفاقات درون سیستمی را که با الگوی متداول متفاوت هستند را شناسایی و از آن‌ها گزارش تهیه می‌کند.

ایجاد قوانین درون سازمانی

هر سازمانی با توجه به ابعاد و نوع کسب‌وکار خود، قوانین داخلی را ایجاد کرده است و که انحراف از آن‌ها تقلب و تخلف محسوب می‌شود. با استفاده از این قابلیت، امکان ایجاد قوانین اختصاصی و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها وجود دارد.

هشدارها و اعلان‌های لحظه‌ای

با استفاده از این قابلیت، هشدارها و اعلان‌ها را در مورد مسائل مهم به صورت لحظه‌ای دریافت خواهید کرد. همچنین امکان نظارت بر الگوهای در حال شکل‌گیری وجود دارد تا در صورتی که مورد ناهنجاری شناسایی شد، در لحظه امکان انجام اقدام فوری برای آن داشته باشید.

درخواست مشاوره

قصد آشنایی با نرم‌افزار شناسایی تقلب و جلوگیری از پولشویی را دارید؟ با ما تماس بگیرید

فرم دمو