فصل سوم دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل سوم

در فصل سوم پادکست دوشنبه‌های دیتایی به سراغ کاربردهای گسترده علوم داده در ابعاد مختلف زندگی بشر می‌رویم؛ از سیاست و پزشکی و توانبخشی گرفته تا بازاریابی. همچنین خواهیم گفت چگونه می‌توان کسب‌وکار را به سوی داده‌محوری پیش برد.

بازگشت به صفحه پادکست‌ها

مسعود درریخته در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل ۳ – قسمت 8: هوش جمعی، آینده‌ی خرد

در آخرین قسمت به موضوع "هوش جمعی، آینده‌ی خرد" می پردازیم و آقای مسعود دُرریخته، متخصص هوش مصنوعی مهمونمون هستند.

فرزاد فراهانی در دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل ۳ – قسمت 7: علوم داده در علوم اعصاب

در این قسمت همراه با آقای "فرزاد فراهانی"، محقق پسادکترا در دانشگاه "جان هاپکینز" موضوع "علوم داده در علوم اعصاب" را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهسا رحیمی در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل ۳ – قسمت 6: بازاریابی محتوایی داده محور

با دیجیتالی شدن کسب‌وکارها نقش محتوا هم برای مدیران اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این قسمت میزبان خانم مهسا رحیمی هستیم و درباره‌ی "بازاریابی محتوایی داده محور" گفتگو می‌کنیم.

علی آردم در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل ۳ – قسمت 5: علم داده و علوم سیاسی؛ کمپین‌های انتخاباتی، رسانه‌ها و پیش بینی روندها

انتخابات ریاست‌جمهوری جنجالی آمریکا در سال ۲۰۲۰ در کنار همه حواشیش یک اتفاق مهم در علوم داده هم بود. نقش داده‌ها در پیش بینی نتایج نهایی در این دوره پر رنگ تر از قبل شده بود. در این شماره گفتگویی داریم با آقای "علی آردم"، کارشناس مسائل سیاسی. عنوان این گفتگو "علم داده و علوم سیاسی؛ کمپین‌های انتخاباتی، رسانه‌ها و پیش بینی روندها" است.

شاهین وکیلی نیا در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل ۳ – قسمت 4: هوش مصنوعی مسئولیت پذیر

گفتگوی این قسمت با آقای شاهین وکیلی نیا، مدیر و طراح زیر ساخت های داده و هوش مصنوعی در شرکت Invest درباره "هوش مصنوعی مسئولیت پذیر" خواهد بود.

معین ولی پور در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل 3 – قسمت 3: کاربردهای بینایی ماشین در زندگی توان یابان

علوم داده و هوش مصنوعی فقط در کسب‌وکار و تجارت کاربرد ندارند. به کمک این دانش‌ها می‌توان زندگی افراد بسیاری را بهبود داد. در این قسمت آقای معین ولی پور، محقق هوش مصنوعی در Gofore مهمان برنامه ما هستند و قرارهست راجع به "کاربردهای بینایی ماشین در زندگی توان یابان" صحبت کنیم.

حسین مهدی خواه در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل 3 – قسمت 2: دانشمند داده یا تحلیلگر داده، به کدام بیشتر نیاز داریم؟

برای رشد تصمیم‌گیری داده‌محور در کسب‌وکارها و برای اینکه بتوانیم در سازمان‌ها با کمک داده تحول ایجاد کنیم چه همکارانی باید به تیم ما اضافه بشوند؟ بیشتر به دانشمند داده احتیاج داریم یا تحلیل‌گر داده؟

حسین تقی زاده در پادکست دوشنبه های دیتایی سحاب

فصل 3 – قسمت 1: علوم داده در کسب و کارهای پلتفرمی

مهمان این قسمت آقای حسین تقی‌زاده، سرپرست تیم مهندسی و هوش مصنوعی در مجموعه باسلام هستند. موضوع مورد بحث "علوم داده در کسب و کارهای پلتفرمی" هستش که با هم شنونده آن خواهیم بود.