وبینار تصمیم گیری داده محور (ویژه مدیران)

تصمیم ­گیری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر مدیری باید انجام دهد و این تصمیم‌ها درست یا غلط به صورت مستقیم و غیر مستقیم روی سازمان و مشتریان اثر می‌گذارند. از این رو، مدیران آگاه تلاش می‌کنند که به کمک ابزارها و روش‌هایی کیفیت، دقت و سرعت تصمیم گیری خود را بهبود ببخشند.

تحلیل داده می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای شکل‌دهی و بهینه‌سازی تصمیم‌های مدیران باشد، و اغراق نیست اگر بگوییم که بزگترین مزیت رقابتی در دنیای جدیدِ کسب و کار، داده­ها، تحلیل آن­ها و امکان بهره‌برداری از تحلیل­ هاست. موضوع به حدی جدی است که ابرقدرت‌های کسب‌وکار جهان، برای یکه­ تازی در صحنه رقابت، به وضوح بخش قابل توجهی از منابع و انرژی خود را صرف جمع ­آوری داده ­ها و تقویت توان تحلیلی ­شان می­ کنند. اما واقعیت آن است که بهره‌گیری از تحلیل داده برای تصمیم‌گیری آن چنان که به نظر می‌رسد، ساده نیست و ایجاد تحلیل‌های کاربردی وابسته به عوامل متعددی است.

در این دوره، ابتدا انواع تصمیم­ گیری را مرور خواهیم کرد و سپس به واکاوی و بررسی این نکته می­ پردازیم که چگونه می ­توانیم انواع تصمیم ها را به تصمیم ­هایی مبتنی بر داده تبدیل کنیم.

شما در این وبینار یاد می‌گیرید که: 

  • رویکرد مدیران در تصمیم‌گیری واقعا چیزی نیست که شما فکر می‌کنید
  • از تحلیل داده‌ها چگونه برای کمک به تصمیم‌گیری‌ می‌توانید استفاده کنید
  • از شاخص‌ها به درستی و در جای درست استفاده کنید
  • چرا و چگونه باید تیم تحلیل داده در سازمان ایجاد کنید

دیدگاه شما