مجموعه رویدادهای رهبری داده‌محور
Data Driven Leadership Events

دوره‌های در حال ثبت نام

وبینار تصمیم گیری داده محور (ویژه مدیران)

چگونه از داده ها برای تصمیم گیری استفاده کنیم ؟

تصمیم ­گیری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر مدیری باید انجام دهد و این تصمیم‌ها درست یا غلط به صورت مستقیم و غیر مستقیم روی سازمان و مشتریان اثر می‌گذارند. از این رو، مدیران آگاه تلاش می‌کنند که به کمک ابزارها و روش‌هایی کیفیت، دقت و سرعت تصمیم گیری خود را بهبود ببخشند.

تحلیل داده می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای شکل‌دهی و بهینه‌سازی تصمیم‌های مدیران باشد، و اغراق نیست اگر بگوییم که بزگترین مزیت رقابتی در دنیای جدیدِ کسب و کار، داده­ها، تحلیل آن­ها و امکان بهره‌برداری از تحلیل­ هاست. موضوع به حدی جدی است که ابرقدرت‌های کسب‌وکار جهان، برای یکه­ تازی در صحنه رقابت، به وضوح بخش قابل توجهی از منابع و انرژی خود را صرف جمع ­آوری داده ­ها و تقویت توان تحلیلی ­شان می­ کنند. اما واقعیت آن است که بهره‌گیری از تحلیل داده برای تصمیم‌گیری آن چنان که به نظر می‌رسد، ساده نیست و ایجاد تحلیل‌های کاربردی وابسته به عوامل متعددی است.

در این دوره، ابتدا انواع تصمیم­ گیری را مرور خواهیم کرد و سپس به واکاوی و بررسی این نکته می­ پردازیم که چگونه می ­توانیم انواع تصمیم ها را به تصمیم ­هایی مبتنی بر داده تبدیل کنیم.

شما در این وبینار یاد می‌گیرید که: 

  • رویکرد مدیران در تصمیم‌گیری واقعا چیزی نیست که شما فکر می‌کنید
  • از تحلیل داده‌ها چگونه برای کمک به تصمیم‌گیری‌ می‌توانید استفاده کنید
  • از شاخص‌ها به درستی و در جای درست استفاده کنید
  • چرا و چگونه باید تیم تحلیل داده در سازمان ایجاد کنید

رویدادهای برگزار شده

وبینار اصول داده‌محوری برای خلق سازمانی هوشمند (ویژه مدیران)

ما در عصر انفجار داده‌ به سر می‌بریم و در سال‌های اخیر بحث‌های مربوط به داده و داده‌محوری بیش از پیش در سطح سازمان‌ها مطرح شده است. همانند فرایند دیجیتالی شدن در سال‌های گذشته،‌ امروز نیز برخی از سازمان‌ها در خلق ارزش از داده‌ها جلوتر حرکت می‌کنند.

سازمان‌هایی که دارای بلوغ داده‌محوری بالایی هستند، به خوبی می‌دانند که برای داده‌محوری چه سازوکارهایی در جریان است و درک کرده‌اند که چگونه از داده و تحلیل داده بهره‌برداری کنند تا داده تبدیل به مزیت رقابتی جدی برای سازمان شود.

در این دوره ما به اختصار کاربردها، ابزارها و اصول داده‌محوری برای مدیران را مرور می‌کنیم و درباره‌ی معیارهای بلوغ در سازمان‌های داده‌محور صحبت خواهیم کرد. همچنین با ذکر مثال‌های متعدد نشان می‌دهیم که سازمان‌های برتر دنیا چگونه از تحلیل داده برای هوشمندسازی خود و پیشی گرفتن از رقبا استفاده می‌کنند.

سرفصل‌های وبینار:

  • تکنولوژی‌ها و روش‌های جمع‌آوری داده
  • شناخت راهکارهای تحلیل داده
  • آشنایی با ویژگی های سازمان داده‌محور
  • بررسی نقش بلوغ داده‌محوری در موفقیت سازمان
  • مطالعه موردی سازمان های داده محور