کلان داده

مدیریت و نگهداری ده‌ها میلیون رکورد در ثانیه و ذخیره سازی چند صد پتابایت داده مسئله‌ آسانی نمی‌باشد. سحاب با به‌کارگیری معماری توزیع شده برروی چند هزار سرور، نگهداری داده ها را به‌خوبی انجام داده و امنیت، پایداری و حفظ محرمانگی داده‌های مشتریان را تضمین می‌کند.

ما از ترکیب تکنولوژی‌‌های‌ توسعه یافته توسط سحاب و بهترین تکنولوژی‌های متن باز استفاده می‌کنیم تا بهترین راهکار را برای مشتریان خود ارائه کنیم.

راهکار های کلان داده سحاب در مقیاس‌های کوچک (۱۰ هزار رکورد در ثانیه / ۲۵ سرور) و متوسط (۵۰ هزار رکورد در ثانیه / ۲۰۰ سرور) و بزرگ (۳ میلیون رکورد در ثانیه / ۱۰۰۰ سرور) قابل عرضه هستند. تمامی نیازمندی‌های مشتری اعم از مرکز داده، شبکه و غیره توسط سحاب فراهم می‌شود.

تحلیل داده

راهکارهای تحلیل داده در دو نوع تحلیل کلان داده و تحلیل داده‌های یک کسب و کار می‌باشد که توسط تیم‌های داخلی و خارجی که در آزمایشگاه‌های دانشگاهی مستقر هستند اجرا می‌شود.

در ادامه بهره‌مندی از راهکارهای کلان داده، سحاب با محصولات تحلیل داده خود و با استفاده از جدیدترین فناوری‌های علوم داده، برای مشتریان خود ارزش‌آفرینی می‌کند. ازجمله‌ کاربرد های این دسته از نرم‌افزار‌ها می‌توان به نظارت بر کارایی ناوگان حمل و نقل، تشخیص نقاط جذاب کسب و کار و قابلیت تشخیص ناهنجاری های اکوسیستم اشاره کرد.

بطور کلی در حال حاضر تحلیل‌های ارائه شده در سه دسته کلی جای می‌گیرند: نظارت بر کارایی ناوگان، تشخیص نقاط جذاب کسب و کار و قابلیت تشخیص ناهنجاری‌های اکوسیستم. در هر کدام از این دسته‌ها با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، پیشنهادات و راه حل‌های مبتنی بر تحلیل ارایه می‌شود.

سحاب در راستای خدمت‌رسانی به شرکت‌های حوزه ناوگان حمل و نقل، محصول تحلیل داده جدیدی را توسعه داده است که ماموریت و وظیفه آن تحلیل داده‌های ارسالی از دستگاه‌های دارای GPS است. این تحلیل‌ها بصورت عمومی و در قالب یک محصول پیاده سازی شده و در کسب‌ و کار‌های گوناگون شخصی‌سازی می‌شوند.

اعتبارسنجی مشتریان بانک

یکی از مسائل مهم بانکداری، اعطا تسهیلات است. باتوجه به ریسک موجود در این فعالیت، چالش پیش‌بینی مشتریان خوش حساب و مشتریان بد حساب برای بانک‌های بزرگ حائز اهمیت است. سحاب با استفاده از روش‌های علوم داده، این چالش را برای بانک‌ها حل کرده و ریسک این خدمت را برای بانک‌ها پایین آورده است.

ما با استفاده از درخواست های تسهیلات و رفتار مشتریان در گذشته، قابلیت پیش‌بینی رفتار مشتریان در بازپرداخت تسهیلات را فراهم می‌کنیم.

گاهی اوقات استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای حل مسائل قدیمی، سبب بروز تفاوتی چشمگیر در نتایج می‌باشد. مسائل اعتبارسنجی مشتریان بانک و پیش‌بینی مشتریان خوش حساب و بد حساب نمونه‌هایی از این مسائل هستند.

این راه حل همزمان با تغییر داده‌های کسب و کار، بطور برخط اجرا می‌شود و به‌روز کردن مدل با داده‌های جدید باعث افزایش دقت پیش بینی‌ها می‌شود. همچنین این سیستم می‌تواند بازپرداخت تسهیلات را رصد کند تا در صورت ایجاد تغییر در رفتار مشتری واکنش مناسب توسط بانک صورت بگیرد.

سامانه مدیریت ترافیک شبکه

سامانه مدیریت ترافیک شبکه یک موتور پردازش ترافیک با قابلیت‌های بسیار متنوع است. این سامانه توانایی پردازش ترافیک بطور برخط را دارد و می‌تواند تحلیل عمیق را بر روی بسته‌ها انجام دهد. این سامانه توانایی تطبیق بسته‌ها و نشست‌های ترافیک شبکه را با میلیون‌ها قاعده مختلف دارا بوده و بر اساس قواعد تنظیم شده، محدودیت‌های ترافیکی خواسته‌شده توسط مدیر شبکه را بر روی ترافیک عبوری از خود اجرا می‌کند.

این سامانه بدون اینکه ترافیک‌ شبکه رمزنگاری شده را رمزگشایی کند، می‌تواند میزان استفاده هر یک از پروتکل ها را تشخیص دهد. مشتریان این سامانه، ارائه دهندگان اینترنت و اپراتور‌ها و کاربرد آن کشف الگو‌های مصرف ترافیک به‌جهت تنظیم پارمتر‌ها و روش‌های بهبود کیفیت خدمات ارائه پهنای باند و تنظیم بار ترافیکی لینک‌ها به‌جهت ایجاد بهینه‌گی حداکثری است.

سامانه مدیریت ترافیک شبکه از روش‌های تشخیص الگو و یادگیری عمیق استفاده می‌کند تا هزینه‌ی تشخیص پروتکل‌های شبکه را کاهش دهد. به‌روز رسانی سریع به‌منظور پوشش دادن تغییرات بوجود آمده در لایه‌ی کاربرد شبکه یکی از مسائل کلیدی در موتور پردازش شبکه می‌باشد.

تشخیص چهره

هدف از یک سامانه بازشناسی چهره،‌ مشخص کردن میزان شباهت یک چهره از پیش دیده‌شده و یک چهره جدید است. این محصول تمامی مراحل از پردازش ویدئو تا بازشناسی چهره را شامل می‌شود. در ساز و کار طراحی شده از جدیدترین روش‌های بازشناسی چهره استفاده شده است.

راهکار بازشناسی چهره انبوه ما قابل اجرا برروی داده‌های چند رسانه‌ای و ویدئویی است و می‌تواند چهره‌های متعدد موجود در یک فریم را تشخیص دهد.

نرم افزار بازشناسی چهره سحاب چهره‌ها را به یک اثر یکتا مانند اثر انگشت نگاشت می‌کند و از این اثر یکتا برای بازشناسی چهره یک فرد بهره می‌گیرد.

اجزای این سیستم بطور افقی قابل گسترش می‌باشند، یعنی بسته به مسئله‌ شما هر جزء سیستم می‌تواند بطور مجزا مقیاس یابد تا از سخت افزار موجود بهره‌ی بهتری ببریم.