درباره سحاب

خانواده‌ سحاب در سال ۱۳۹۳ با هدف حل مسایل پیچیده و بزرگ فناورانه در زمینه جمع آوری، نگهداری و تحلیل داده برای ارائه محصولات و خدمات نوآورانه به کسب و کارها شکل گرفت. سحاب هم‌اکنون شرکتی دانش بنیان است و بیش از ۱۰۰ عضو دارد که بیشتر از دانش آموختگان دانشگاه‌های تراز اول ایران هستند و دور هم گرد آمدند تا با فکری جهانی و تلاشی ایرانی در بهبود صنعت فناوری اطلاعات تاثیرگذار باشند.

سحاب در حوزه‌هایی از زیرمجموعه‌های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارای تخصص و راهکارهای ویژه است که مرتبط با فناوری و علوم روز بوده و معتقدیم بهره‌مندی از دانش و تجربه در آنها زمینه‌ساز ارائه راه‌حل برای مشکلات حال و آینده توسعه این صنعت است. این حوزه‌ها عبارت‌اند از کلان‌داده، علوم داده، سیستم‌های مبتنی بر هوش‌مصنوعی و یادگیری ماشین، سیستم‌های توزیع‌شده یا مقیاس‌پذیر، شبکه‌پردازی با تکنیک‌های محاسبات با کارآیی بالا.

سحابی‌ها چه کار می‌کنند؟

آزادی و خلاقیت

فلسفه‌ی‌ زندگی در سحاب مبتنی بر تقدم افراد به فرآیندهاست برای همین افراد اینجا آزادند تا خلاقانه فکر کنند و چالش‌های پیش رو را آن‌طور که می‌خواهند حل کنند.

تصمیم گیری جمعی

در سحاب تصمیم گیری جمعی یک ارزش است و تلاش داریم در تصمیمات مشارکت همه افراد صاحب نظر و علاقه مند را جلب کنیم. در سحاب تصمیم گیری در باره تکنولوژی مورد استفاده، زمان بندی پروژه، معماری و طراحی محصول و حتی جذب نیروی متخصص به کمک اعضای تیم فنی انجام می‌شود و به‌طور کلی مهندسین نقش به‌سزایی در تصمیم گیری‌ها دارند.

شکست جزئی از مسیر پیروزیست

ما در سحاب معتقدیم و انتظار داریم به خود جرات و جسارت امتحان کردن موضوعات جدید را بدهیم و اگر متوجه شدیم مسیر انتخابی صحیح نمی باشد، بدون واهمه از واکنش دیگران، اشتباه خود را می‌پذیریم و مسیر بهتری را انتخاب می‌کنیم. شکست خوردن در سحاب راهی برای کسب تجربه و افزایش دارایی هایمان است.